Hassas Kontrollü Klima Cihazları


Hassas kontrollü klima sistemleri

Hassas kontrollü klima cihazları, sıcaklık ve nem oranları çok düşük tolerans ile sabit tutulması gereken bilgisayar odaları, bilgisayar merkezleri, telekominikasyon alanları, yüksek otomasyonlu ofisler, merkez ofisler, konferans salonları, müzeler, kütüphaneler, laboratuarlar ve benzeri hacimlerin klimatize edilmesi için tasarlanmışlardır.

Geliştirilmiş özel microişlemci ile cihazların soğutma, ısıtma, nemlendirme, nem alma ve filtrasyon fonksiyonları kontrol edilerek istenen ortam şartları sağlanır. 

Gerekli sıcaklık, nem ve temizlik şartlarını sağlamak için hassas kontrollü cihazlar, 24 saat 365 gün çalışabilmektedirler.

Hassas Kontrollü Klima Sistemleri , sıcaklık ve nem değerlerinde yüksek oranda hassasiyet istenen alanlarda kullanılmaktadır. Yılda 365 gün ve 24 saat çalışma esasına göre tasarlanan Hassas Kontrollü Klima cihazları ile ortam için gerekli olan sıcaklık, nem, hava akışı ve temizlik şartları en iyi seviyede sağlandığından ortamda çalışan elektronik ekipmanların ömrü ve verimi de en üst düzeye çıkar.

En uygun çevresel kontrol

Hassas kontrollü klimalarımız, ihtiyaç duyulan en uygun hava, ısı ve nem koşullarını en hassas aralıklarla sağlayabilen cihazlardır. 
Isıtma- Soğutma-Nemlendirme-Nem alma işlevlerinin tümünü sağlayabilen hassas kontrollü klima cihazları ±0,1 C hassasiyette ısı, % ±2 hassasiyette nem kontrolü sağlayabilir.
1. HA : DX Bataryalı,Hava Soğutmalı Kondenserli Split Ünite
Kapasite 6-10 Kw
2. HM : DX Bataryalı,Hava Soğutmalı Kondens Ünite
Kapasite 6-101 kW
3. HS : DX Bataryalı,Hava Soğutmalı Kondenserli Split Ünite,Kompresör Dış Kondenser Hücresinde 
Kapasite 6-101 kW
4. HW : DX Bataryalı,Su Soğutmalı Kondenserli Ünite 
Kapasite 6-101kW
5. HCW :Mevcut soğuk su ile çalışan ünite 
Kapasite 6-150 kW
6. HO : DX Bataryalı ve Soğuk Su Bataryalı,Hava Soğutmalı Kondenserli,Bedava Soğutmalı Ünite 
Kapasite 22-84 kW
7. TELEKOM ( HA-AM ) : Paket Bina İçi Klimalar,Hava Soğutmalı Kondenserli,Yazın Kompresör Soğutma,Kışın Soğuk Dış Hava İle Bedava Soğutma

Teknik Özellikleri

R-22, R-407C ve R-134A seçenekleri mevcuttur. 


Stulz hassas kontrol cihazları

Data ve iletişim alanındaki ürünlerin sıcaklık ve bağıl neminin belirli şartlarda tutulması gerekmektedir (Genel olarak 22ºC % 50 nem koşullarında). Stulz hassas klimalar bu alandaki ürünlerin korunması için 365 gün 24 saat çalışma prensibine göre hassas töleranslı olarak dizayn edilmiştir.

COM-AIR serisinden hassas klimalar, STULZ’un telekomünikasyon alanında geliştirdiği yeni cihazlardır. COM-AIR serisi klimalar benzersiz özellikleri ile uygulamada esneklik sağlar. Konteyner, barınak, küçük bilgisayar odaları, telekomünikasyon merkezleri ve laboratuvarlarda, tavana, duvara veya üstüste yerleştirilebilir.

COM-AIR serisinden hassas klimalar, STULZ’un telekomünikasyon alanında geliştirdiği yeni cihazlardır. COM-AIR serisi klimalar benzersiz özellikleri ile uygulamada esneklik sağlar. Konteyner, barınak, küçük bilgisayar odaları, telekomünikasyon merkezleri ve laboratuvarlarda, tavana, duvara veya üstüste yerleştirilebilir. 
Öncelikle, sık sık değişen yüksek sıcaklık ve nem koşullarının normal çalışmaya izin vermediği ortamlarda hassas elektronik sistemleri ve donatıları ile güvenli olarak çalışabilir. 
Odanın nemini tam olarak kontrol ederek, cihazın elektronik, kondanzasyon ve özellikle metal parçalarının üzerinde statik elektriğin artmasını önler. 
Ek olarak, kompakt ve çok işlevsel tasarımları, ekonomik performansları da COM-AIR klimaların ayırt edizi özellikleridir.
Düşük yatırım ve çalıştırma maliyeti, "fişe tak ve çalıştır" tekniğine sahip olması, kolaylıkla yerleştirilebilmesi, COM-AIR klimalarını daha da çekici kılar. Bu cihazlar, modern mikroişlemcili kontrolörle, tele-izleme ya da bina yönetim sistemlerine kolaylıkla bağlanabilir.

Özel hava koşullandırma cihazları üretimde dünyanın lider kuruluşlarından biri olan STULZ telekomünikasyon alanında yeni WALL-AIR ailesinden cihazlarla farklı ve ilginç çözümler geliştirildi. 
WALL-AIR tipi cihazlar, kontteyner, barınak küçük telekomünikasyon odalarının sıcaklık kontrolü için dış duvara yerleştirilir. Böylece iç ortamda yer tasarrufu sağlanır. 
Cihaza dışardan servis yapılabilir. 
WALL-AIR cihazlar komple, çalıştırmaya hazırdır. Bu nedenle montajları çok kolaydır. Servis için cihazın bütün parçalarına kolaylıkla ulaşılabilir. 
Dünyanın her yerinde, aşırı düşük veya yüksek sıcaklıklarda (-32ºC, +48ºC) yüksek verimle çalışabilir. 
WALL-AIR tipi cihazlar, pistonlu kompresörleri, ısıtıcı ve soğutma kompresörü kapalı konumdayken ısıtma ve soğutma arasındaki ayarlanabilir bölgede entegre edilmiş free-cooling opsiyonu ile az enerji tüketir. 
Bütün STULZ özel ve hassas klimalarının tasarımında ve geliştirilmesinde ana felsefe, ISO 9001 garanti koşullarına uygun, günün en ileri teknolojisi ile üretimdir.

Üstünlükleri

Dış duvara kolay montaj : Çalışma ünitesi ile bağlantısı hazır biçimde. 
Yerden tasarruf : Kompakt tasarım. Düşük montaj maliyeti. 
Sessiz/Ekonomik : Pistonlu (scroll) kompresörlü sessiz çalışma ve enerji tasarrufu. 
Uzaktan izleme : Tele-izleme sistemiyle. 
Soğutucu seçeneği : R 407 C soğutucu kullanımı. Çevre dostu. 
Mikro-işlemci ile kontrol : Ortak alarm ile. 
Sequencing : Zaman ve hata değiştirme, limit sıcaklık bağlantısı. 

Emniyet Devresi

Alçak-Yüksek Basınç Anahtarı 
Surge quard 
Emniyet Devre Kesici 
Kondenser Yüksek Basınç Kontrolü 
Güç kesintisinden sonra otomatik çalıştırma 
Güç kesintisinde emniyet fanının soğutmayı sürdürmesi için otomatik olarak ekonomizörün açılması (isteğe bağlı) 
Stulz hassas kontrollü klimalar günümüzde hassas kontrollü klimadan beklenen en uygun sıcaklık ve nem değerinin sağlanması için dizayn edilmişlerdir. Hassas kontrollü klimaların firmaların bilgi işlem merkezleri, test ve ölçüm labaratuarları, güç istasyonları, tekstil ve kağıt endüstrisi labaratuarları gibi bölümlerinde kullanılmasındaki ana sebep ekipmanların sıcaklığa ve neme bağlı olarak performanslı çalışmasını sağlamaktır.

Ünitelerde hava giriş ve çıkış yönleri için 4 ayrı seçenek mevcut olup isteğe göre dizayn edilir.

U Hava giriş önden,çıkış cihaz üzerinden
V Hava giriş alttan, çıkış cihaz üzerinden
B Hava girişi arkadan, çıkış cihaz üzerinden
D Hava girişi cihaz üzerinden, çıkış alttan 
Üniteler Mikroproses kontrollü olup scroll kompresörlüdür. 
Üniteler isteğe göre tek veya çift devreli olabilir. 
Cihaz üzerinde standart olarak F4 filtre mevcut olup F5,F6,F7,F9 seçenekleri mevcuttur. 
Cihaz dışı statik basınç 550Pa'a kadar çıkabilmektedir.

Aksesuarlar

Kirli filtre alarmı-Duman alarmı-Hava girişine veya çıkışına susturucu-Sıcak su bataryası-Hot gaz by-pass-Kompresör ses izolasyonu-Bina otomasyon bağlantı kiti - Kondensasyon pompası-Kompresör ses izolasyonu-Su dedektörü

Kullanım Alanları

Telekominikasyon

Veri iletim merkezleri 
İnternet merkezleri 
Birleşik işlem veri odaları 
Bilgisayar ve server odaları 

Endüstriyel Firmalar 

Tekstil laboratuvarları 
Kalibrasyon merkezleri 
Test laboratuvarı 
Ölçüm odaları 

Hastaneler

Ameliyathaneler 
Manyetik rezonans odaları 
Tomografi ünitesi 
Laboratuarlar

Üniversiteler ve Diğer Araştırma Enstitüleri

Müzeler 
Kütüphaneler 

Banka ve Sigorta Firmaları

Bilgi işlem merkezleri 
Bilgisayar odaları 

Geniş seçim aralığı, ekonomik çözüm

Hassas kontrollü klima sistemlerimiz nem kontrolü ve yüksek seviyede hava filtrasyonu, yukarıdan veya aşağıdan hava üfleme seçenekleriyle tüm kullanıcıların ihtiyaçlarını en ekonomik şekilde çözer. Hassas kontrollü klima ünitelerimiz kullanıcının sistemden maksimum seviyede faydalanabilmesi için en yüksek standartlarda tasarlanarak imal edilmiştir.
Yapılan denemeler ve testler sonucunda sorunsuz ve verimli çalışma için kullanılan yüksek kalitede parçalarla tüm yıl kullanabilme özelliklerine sahiptir.

Çeşitli opsiyonlar

Hava soğutmalı, su soğutmalı ve soğutma grubu ile kullanılan modellerimiz vardır. Buharlı nemlendirici, elektrikli ısıtıcı, drenaj tavası, döşemeye yerleştirilebilme, ayarlanabilir fan hızı, düşük ses seviyesi ve dahili kondanseri gelişmiş opsiyonlar olarak sıralayabiliriz.

Kış çalıştırma kiti

Hassas kontrollü klima sistemlerimizde kullanılan kış çalıştırma kiti, ünitenin çok düşük dış ortam koşullarında dahi standart çalışmasını sürdürmesini sağlamaktadır.

Sıvı tutucu ünitesi

Hassas kontrollü klima sistemlerimizde kullanılan sıvı tutucu ünitesi ile yıl boyunca kompresör için gerekli olan soğutucu akışkanın eksiksiz sağlanması garanti edilmiştir.

Soğutucu akışkan geri kazanım ünitesi

Hassas kontrollü klima sistemlerimizde kullanılan soğutucu akışkan geri kazanım ünitesi R407 soğutucu akışkanın gerektiğinde atmosfere kaçmadan cihazdan boşaltılmasını sağlamaktadır.

Elektrik kabini

Hassas kontrollü klima sistemlerimizde geliştirilen elektrik kabini sayesinde ünitenin çalışması veya hava akışı kesilmeden elektrik bağlantılarına müdahale edilebilmektedir.

Uzaktan kumanda

Hassas kontrollü klima sistemlerimize bina yönetim sistemleri için ara bağlantı yapılabilmektedir.

Karter ısıtıcı

Hassas kontrollü klima sistemlerimiz, karter ısıtıcısı sayesinde oda sıcaklığı 120C civarındayken dahi kompresörün sorunsuz çalışmasını sağlar.

  • Verimli çalışma ve düşük elektrik sarfiyatı ile garantili yüksek duyulur ısı oranı
  • Opsiyonel nemlendirici ile hassas nem kontrolü
  • Yüksek kalitede parçalar ile sürekli emniyet ve güvenilirlik
  • Ünitenin parçalarına ön taraftan erişme imkanı
  • EU4 yüksek filtrasyon özellikli filtre ile verimli koruma
  • Geniş kapasite aralığı ve soğutma ortalaması değerleri
  • Gelişmiş mikroprosessör ile kesin performans ve ünitenin durumunu sürekli izleme imkanı
  • Tıp, sanat, bilgisayar ve telekominikasyonu da içeren geniş hizmet alanı 

Hassas Klima Cihaz Tipleri - Marka ve Modelleri

(Aır Blue Blue Box ,Aırdale , Hıross , Unıflaır , Stulz , Denco , Emıcon , Rhoss)Hassas Kontrol Cihazları.Hassas Kontrollü Klima Cihazları,Hassas Kontrollü Klima,Hava Soğutmalı Kondenserli Nem Kontrollu Hassas Klimalar, Su Soğutmalı Kondenserli Nem Kontrollu Hassas Klimalar ,Hassas Kontrollü Klima Bakim Onarim,Stulz Compact Tip Hassas Klima,Hassas Tip Klimalar Hassas Klimalar Stulz ,Minispace Serisi ,Stulz Minispace Serisi Hassas Klimalar ,Compact Cw Stulz Compact Cw Serisi Hassas Klimalar ,Compact Dx Stulz Compact Dx Serisi Hassas Klimalar ,Cyberair Stulz Cyberair Serisi Hassas Klimalar ,Hava Soğutmalı Kondenserler Stulz Hava Soğutmalı Kondenserler Klima-Hassas/Stulz/Minisp. Klima-Hassas/Stulz/Wall-Air,Hassas Kontrollü Klimalar,AIR BLUE Blue Box” Hassas Kontrollü Klima Modular Model No : Oeda 080+ Crax 412. Hava Soğutmalı Kondenserli, Alından Emiş / Üstten Üflemeli,Hassas Sıcaklık Ve Nem Kontrollü Klimalar Hassas Sıcaklık Ve Nem Kontrollü Klima Cihazları Hava Soğutmalı Kondanserli / Su Soğutmalı Kondanserli /Chilled Water/Çift Soğutma Devreli /Free Cooling Devreli

WeCreativez WhatsApp Support
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?